Tituly z ME WUKF Montichiari do Lamača

(19.10.2016)

Úspešné Majstrovstvá Európy v podaní slovenských karatistov
Bratislava, 17.10.2016: V termíne od 12. do 16.10.2016 sa v talianskom Montichiari uskutočnili 8. Majstrovstvá Európy detí, mládeže a dospelých WUKF (Svetová únia karate). Celkovo sa majstrovstiev zúčastnilo viac ako 1800 pretekárov z takmer 30 krajín Európy, čo len potvrdzuje trend rozširovania sa WUKF, ktorá každým rokom získava na potenciály.
Slovenské farby hájili reprezentanti Slovenskej federácie karate a bojových umení.  Takmer päťdesiatka reprezentantov získala celkovo 33 cenných kovov (9 titulov majstra Európy, 10 strieborných medailí a 14 bronzových).
Seniorskou majsterkou Európy v Goju ryu kata sa stala Viktória Šályová, Róbert Roth zvíťazil v kategórii kumite juniorov a po titule majstra sveta si prináša z Talianska titul majstra Európy.  Úspechy z majstrovstiev sveta v Dubline z júna 2016 pretavili do medailí aj ďalší reprezentanti. Lukáš Tobolák v kata goju ryu získal titul majstra Európy, Katarína Foltánová obdobne zvíťazila v kategórii dorasteniek.
Úradujúci majstri sveta v kumite družstiev seniorov z Dublinu získali bronzové medaily.

Za klub Goju kai karate Bratislava Lamač bolo v reprezentačnej výprave 8 pretekárov.

Lukáš Tobolák,Andrea Klementisová, Tamara Szomolányiová, Alexandra Haňdiaková, Nina Szomolányiová,Ema Lesayová, Bibiana Ondrušová, Tomáš Lesay.

Priniesli jeden titul majstra Európy, štyri strieborné medaile a dve bronzové medaile.

A tu sú výsledky :

Majster Európy :
Lukáš Tobolák – kata minikadeti 13-14 Goju ryu-obhájil titu z Dublinu kde bol Majstrom Sveta

Kata team senioriek +18 rokov – Klementisová, Šályová, Šalamonová

Naši najmladší karatisti Ema Lesayová a Tomáš Lesay mali prvý krát premiéru na takomto významnom podujatí a podarilo sa im vybojovať postup takmer až do finále.

Tomáš mal v kategórii 48 pretekárov a umiestnil sa na 7.mieste.
Emka mala v kategórii 43 pretekárok a tiež skončila na 7.mieste. Výborný štart na medzinárodné podujatia.

Účasť na ME finančne podporilo aj Hlavné mesto SR Bratislava, ktoré poskytlo finančné prostriedky na čiastočnú úhradu ubytovania. Ďakujeme.

Všetkým ďakujeme, gratulujeme a prajeme veľa športových úspechov a pevné zdravie.