Otvorené Majstrovstvá ČR Praha

(02.10.2017)

Radi by sme vás informovali o výsledkoch, ktoré dosiahol ŠK Goju kai karate Bratislava na Majstrovstvách ČR organizácie ČABK  v Prahe, dňa 30.9.2017.

Najprv všeobecne.  Majstrovstiev sa zúčastnilo veľa krajín, čo bolo pre konkurenciu pretekárov veľmi pozitívne a v rámci ďalšej prípravy prospešné ( napr. Anglicko, Dánsko, Škótsko, Rumunsko, Poľsko, Malta, Írsko, Rusko, Nemecko, Egytp a pod...)
Najviac bol zastúpený štýl Shotokan.

Za SFKaBU boli zastúpené kluby ŠK Nová Baňa, Lednické Rovné, Prievidza, Pezinok a Goju kai BA.
Zo Slovenských klubov bol náš klub najúspešnejší.

Aj keď pretekári nastupovali do kategórií pod klubovými vlajkami, tak na slávnostnom nástupe boli prezentovaní konferenciérom ako Slovenská federácia karate a bojových umení a všetci pretekári boli nastúpení spolu ako jedna skupina a aj počas rozcvičovania sa správali ako jeden team, na čo sú zvyknutí z reprezentačných podujatí a navzájom sa podporovali.

A teraz výsledky ŠK Goju kai karate Bratislava :

1.	Miesto     Lukáš Tobolák                             kata kadeti 15-20 rokov ostatné štýly
1.	Miesto     Tamara Vidová                           kata  dievčatá 11-14 rokov hnedé, čierne pásy
1.	Miesto     Bibiana Ondrušová                   kata dievčatá 13 – 14 rokov zelené, modré pásy
1.	Miesto     Tamara Szomolányiová           kata seniorky 21 – 35 rokov ostatné štýly
2.	Miesto     Nina Szomolányiová                 kata kadetky 15 – 20 rokov ostatné štýly

Kata družstvá :

1.	Miesto  dievčatá + 13 rokov všetky pásy  ( Vidová, Ondrušová, Lesayová )
2.	Miesto  seniorky   ( Szomolányiová T. , Szomolányiová N., Haňdiaková )

Veľmi ťažkú kategóriu mal Tomáš Lesay, kde bolo 35 pretekárov a súťažilo sa vo všetkých štýloch včitane Shotokanu. Skončil na peknom 7.mieste.

Ema Lesayová okrem toho, že bola členkou víťazného družstva sa v jednotlivcoch umiestnila v kategórii kata kadetiek 15-20 rokov na 5. mieste.

Vanda Harmanová, ktorá je nováčikom na medzinárodných súťažiach si vyskúšala kategóriu kadetiek 15-20 rokov a nabrala skúsenosti do jej ďalších zápolení.