Majstrovstvá Bratislavy a Západoslovenského kraja.

(14.12.2017)

Dňa 9.12.2017 sa konali Majstrovstvá Bratislavy a Západoslovenského kraja v Kata.

Majstrovstvá prebiehali na ZŠ Malokarpatské námestie 1, Bratislava – Lamač.

Majstrovstvá zorganizoval a pripravil domáci Lamačský klub ŠK Goju kai karate Bratislava.

Riaditeľ súťaže : PhDr. Ján Dado
Hlavný rozhodca : MUDr. Ľudovít Divinec, ktorý riadil 11 rozhodcov
ŠTK : Mgr. Peter Kotásek, Ing. Mgr. Ľubomíra Klementisová

Majstrovstiev sa zúčastnilo 10 klubov z Bratislavy a Zsl. kraja, ktoré priniesli 86 pretekárov.

Seiken BA, Budo BA, Seiwa BA, Dojo Stupava, Banana dojo Šaľa, Kage dojo Levice, Animus BA, Duvikan BA, KKK Pezinok, Goju kai BA

Súťaž prebiehala v 18 kategóriách – biele a žlté pásy a vekové kategórie od 7 – 15 rokov.
Top kategóriu chlapci a dievčatá tvorili oranžové – modré pásy.

Majstrovstvá boli zamerané pre deti a mládež, ktoré ešte nemajú skúsenosti so súťažami a mohli si takto pri tejto príležitosti zmerať sily.

Majstrovstiev sa zúčastnil aj starosta MČ Bratislava Lamač p. Ing.Peter Šramko, ktorý predniesol aj príhovor.

Víťazi v kategóriách boli na stupni víťazov ocenení medailami a diplomami.

2.miesto - Jakub Gymerský

P.S. : Počas súťaže sa konali na námestí v Lamači aj Vianočné dni. Pri tejto príležitosti bola zorganizovaná aj súťaž vo varení Vianočnej kapustnice, ktorej sa zúčastnilo 5 družstiev.
Za karate a Federáciu sme postavili aj my jedno družstvo s názvom „Karate Kapustnica“
V kotlíku varili kapustnicu zástupcovia klubov Dojo Stupava a Goju kai BA v zložení :
Lujza Huščávová, Stano Tobolák a Jaro Sith .
Naše Karate družstvo obsadilo 3.miesto a kapustnicu podávali po skončení Majstrovstiev aj rozhodcom a organizačnému štábu. ( ak by bolo treba môžem poslať fotku )