Trbovlje - Slovenia

(27.12.2013)

Dňa 14.12.2013 sa pretekári ŠK Goju kai karate zúčastnili otvoreného medzinárodného turnaja
karate v Slovinskom Trbovlje. Neboli tam v rámci reprezentácie, ale tréneri kluibu sa rozhodli vyslať na túto prestížnu súťaž svojich pretekárov, aby získali skúsenosti aj z otvoreného systému súťaže, kde sa súťažilo podľa pravidiel WKF. To znamená podľa takých, aké ešte neabsolvovali, nakoľko sú zvyknutí na pravidlá WKC. To znamená, že štýly v kata boli zmiešané.Dominantný štýl bol Shotokan, potom Shito ryu, Ryu eryu,Ueči ryu a Goju ryu.Systém hodnotenia nebol bodový na známky, ale tzv. K.O. systém na vlajky, kde nastúpili proti sebe dvaja pretekári a po ich docvičení 5 rozhodcov rozhodlo vlajkami kto postupuje do ďalšieho kola. Ten ktorý nepostúpil okamžite zo súťaže vypadol. A tak to išlo až po finálovú dvojicu. Za náš klub pretekali Tobolák,Vidová,Anettová,Szomolányiová T.,Handiaková A.
Hneď prvá mala svoju kategóriu Tamarka Vidová a tá v ťažkých bojoch obsadila 2. miesto. To nás všetkých nesmierne dojalo a potešilo. Tamarke gratulujeme a prajeme veľa ďalšich úspecov !
Z našej výpravy bola najúspešnejšia.
Lukáš Tobolák sa prebojoval do druhého kola a potom tesne skončil na vlajkách 3:2 vo svoj neprospech. Avšak ako obyčajne mal kategóriu, kde bolo veľké množstvo pretekárov a svoj duel prehral s Majstrom Slovinska. Lukáš je majster Slovenska a okolo stojaci tréneri hovorili, že to mal byť finálový duel....
No ale bol to K.O. systém tak Lukáš skončil, čo ho ukrutne mrzelo, ale dostal aspoň chuť a guráž do ďalších súťaží, ktoré hodlá obsadiť opäť na medailových pozíciách. Laura Anettová išla taktiež vo svojej kategórii famózne. Jej prejav a nasadenie boli neuveriteľné. Vypadla v druhom kole tak isto tesne ako Lukáš 3:2 vo svoj neprospech. Avšak keby na Majstrovstvách SR podala taký výkon ako v Trbovlje, tak by bola určite prvá...
Saša Handiaková bola nováčikom na súťaži, nakoľko svoju súťažnú kariéru odštartovala  úspešne len v tomto roku a na takejto súťaži v zahraničí bola po prvý raz. Skončila v prvom kole, ale jej výkon bol dôstojný a uznania schopný. Bola to pre ňu veľká skúsenosť a tak isto aj inšpirácia ako vyhrávať v budúcnosti na veľkých podujatiach.
Tamara Szomolányiová mala veľmi ťažkú kategóriu 17 ročných, kde sa objavili už ostrieľané šampiónky z veľkých medzinárodných súťaží WKF a tam aj keď jej výkonnosť a prejav v tomto roku výrazne stúpli, nemala šancu sa presadiť a skončila v 1 kole.
Všetkým našim pretekárom gratulujeme. Podali neuveriteľné výkony, ich cvičenie malo všetky atribúty šampiónov a neurobili nášmu klubu hanbu, ba naopak dôstojne sa všetci prezentovali, ako keby už mali takéto vysoké medzinárodné turnaje absolvované. Jasná vec okrem Lukáša, ktorý už absolvoval aj MS. Prajeme im v roku 2014 veľa športového šťastia a úspechov a  v rámci ich motivácie čo najlepšie umiestnenia. ŠK Goju kai sa bude snažiť ešte mimo reprezentačných súťaží dostať svojich pretekárov na podobný typ medzinárodnej súťaže v zahraničí ako bolo  Trbovlje.